Slavnosti na Znorovském mlatě

13. - 14. srpna 2005 ve Vnorovech
Soubor lidových písní a tanců SPINEK VNOROVY si Vás dovoluje pozvat na "SLAVNOSTI NA ZNOROVSKÉM MLATĚ", které se budou konat 13. - 14. srpna 2005 v areálu staré mateřské školky ve Vnorovech (v případě nepřízně počasí v LD Vnorovy).
Slavnosti jsou realizované za podpory Jihomoravského kraje, OU Vnorovy a sponzorů také z řad příznivců našeho souboru. Za tuto pomoc jsme velmi rádi a touto cestou jim děkujeme.
Tyto slavnosti navazují na letní folklorní akce, které soubor již 5 let pořádá v termínu dožínek a každý rok s jinou tématikou. Myšlenkou našich slavností má být umožnění setkávání a předávání písňového, zvykoslovného a tanečního projevu mezi soubory z blízkého i širokého okolí. Letošním mottem programu je humor v písni, tanci a při práci.
Projekt: Slavnosti na znorovském mlatě.
Cíl: setkání folklorních skupin a souborů na strážnickém dolňácku.
OS SLPT Spinek vznikl ve Vnorovech před 17 ti léty a už tehdy sdružoval skupinu lidí ve věku od 15 do 70 let. Našim záměrem bylo sdružit přátele lidové písně, tance, a dodržovat zvyky na slovácké dědině. Nyní jsme občanské sdružení. Ve 100 členném kolektivu jsou děti od 6 let, taneční skupina, mužský a ženský sbor s vlastní cimbálovou muzikou. V roce 2000 jsme poprvé pořádali dožínky s účastí celé dědiny a proto v roce 2004 jsme opět pořádali dožínky již formou dvoudenního festivalu, za účasti dvou zahraničních souborů a tří českých folklorních souborů. Tyto letní akce mají v obci a okolí dobré jméno a tím i dobrou návštěvnost. Možná to pramení i z toho, že sice v blízké Strážnici je každý rok mezinárodní festival, ale na ten se dostanou místní soubory jen jednou za pět - deset let v regionálních pořadech. Myšlenkou našich slavností má být setkání starých i mladých folklorních nadšenců a prožít spolu jeden nebo i dva dny při hudbě, zpěvu a tanci.
Program
*Sobota 13.8.2005
18.30 hod HUMOR V PÍSNI A TANCI
účinkující soubory:
FS Brezová
FS Buchlovice
CM Danaj a Malá taneční skupina
FS Důbrava Dubňany, CM Důbrava
FS Kunovjan s CM S. Gabriela
Folklorní soubor Spinek Vnorovy
22:00 hod NOC S HUDCI
* Neděle 14.8.2005
10.00 hod Děkovná dožínková mše v chrámu sv. Alžběty
14.30 hod V DOBRÉM SME SA ZEŠLI
vystoupí: FS Štěpnička z Veselí n/M
FS Spinek Norovy
* Po skončení programu následuje lidová veselice s DH Vnorovjané
Srdečně zvou pořadatelé.
Kontakt:
Jana Smutná, SLPT Spinek Vnorovy
t. 518 328230, 603 852087
Soubor.Spinek@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.08.2005 v 23:34 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®